Emelie Schepp oraz autorzy serii Pax nagrodzeni!

Wraz z początkiem tygodnia docierają do nas naprawdę wspaniałe wieści! Możemy z dumą ogłosić, że Emelie Schepp, Åsa Larsson, Ingela Korsell oraz Henrik Jonsson zostali uhonorowani na festiwalu Crimetime Specsavers Award 2016! Konkurs od niedawna zagościł na literackiej mapie wydarzeń kulturalnych, a gromadzi już najważniejszych autorów powieści kryminalnych (głównie skandynawskich).

Za nagrodą Emelie Schepp stoi jury składające się z wiernych czytelników pisarki, którzy zapewnili jej pierwsze miejsce w kategorii „ Nagroda Czytelników”. To potwierdza, jak wielkim zainteresowaniem cieszą się intrygujące kryminały szwedzkiej autorki.

Z kolei tytuł „Książki detektywistycznej roku” zdobyła seria dla młodzieży Pax, autorstwa Åsy Larsson oraz Ingelii Korsell, okraszona ilustracjami Henrika Jonssona. Jury doceniło przede wszystkim kunszt literacki autorek, który przyciągnął tak wielu młodych czytelników. Dzięki temu seria spełniła najważniejszy warunek otrzymania nagrody, a więc popularyzację czytelnictwa wśród dzieci w wieku 6-12 lat.

Tych, którzy nie znają jeszcze prokurator Jany Berzelius z książki „Naznaczeni na zawsze” lub braci Alrika i Vigga z serii Pax, zapraszamy do zapoznania się z tymi tytułami – warto! Natomiast tych, którym doskonale znane są książki, z pewnością ucieszy fakt, że już we wrześniu swoją premierę będą miały kontynuacja powieści Emelie Schepp zatytułowana „Biały trop”, oraz szósta już część Paxa pt. „Wodnik”.