Podsumowanie Targów Książki w Krakowie

Za nami kolejna odsłona krakowskich Targów Książki! Dziękujemy wszystkim Autorom i Czytelnikom, którzy odwiedzili nasze stoisko.

Niekwestionowaną gwiazdą była z pewnością Nele Neuhaus, autorka bestsellerowych kryminałów, która przez wiele godzin cierpliwie podpisywała egzemplarze swoich książek i odpowiadała na pytania czytelników.

Niemiecka pisarka razem z tłumaczami jej powieści, Anną i Miłoszem Urbanami, odwiedziła również Instytut Goethego, gdzie w ramach Międzynarodowego Dnia Tłumacza odbyło się spotkanie dotyczące kryminałów i ich przekładów. Wcześniej, 24 października, Nele Neuhaus zawitała do Warszawy na spotkanie autorskie z dziennikarzami, gdzie opowiadała o swoich polskich korzeniach, inspiracjach w twórczości i fenomenie popularności kryminałów.

Nele Neuhaus nie była jednak jedyną autorką, która pojawiła się na naszym targowym stoisku. Gościliśmy na nim również znakomitych polskich Autorów: twórców bestsellerowego Pana Kuleczki, Wojciecha Widłaka i Elżbietę Wasiuczyńską - również ilustratorkę cieszącego się dużą popularnością zbioru pt. Cudowna studzienka. Baśnie polskie, Agnieszkę Ginko, która poprowadziła spotkanie na podstawie Tutlandii, a później razem z Ewą Poklewską-Koziełło podpisywała egzemplarze książki, oraz Iwonę Chmielewską, autorkę Pamiętnika Blumki, Czterech stron czasu oraz O tych, którzy się rozwijali.

Wszystkim Autorom pragniemy serdecznie podziękować za wspólnie spędzony czas i owocną współpracę. Do zobaczenia na kolejnych Targach Książki!

Zobacz galerię zdjęć z pobytu Nele Neuhaus w Polsce:

Galeria zdjęć

Powiązane publikacje