Roberto Innocenti w Polsce!

Roberto Innocenti, autor ilustracji do Pinokia, Wyspy Skarbów i Czerwonego kapturka w wielkim mieście ponownie odwiedzi Polskę!

Wybitny artysta pojawi się na spotkaniach w Warszawie i Poznaniu.

 

Plan spotkań:

czwartek, 22 maja 2014 w godzinach 17.00-19.00,

 Kluboksięgarnia Badet na Ursynowie, al. KEN 83Warszawa

Spotkanie skierowane głównie do dzieci, autor opowie o tym, jak powstają jego realistyczne i pełne detali ilustracje oraz odpowie na pytania młodych czytelników.

 

piątek, 23 maja g.19.00 

Księgarnia z Bajki, os. Przyjaźni 125c, Poznań

Panel dyskusyjny z udziałem Elizy Pieciul-Karmińskiej i Roberta Innocentiego zatytułowany "Czerwony Kapturek. Dziewczynka w ciemnym lesie w miejskiej dżungli”. Rozmówcy zastanowią się nad znaczeniem baśni jako drogowskazów służących bezpiecznemu poruszaniu się we współczesnym ”ciemnym lesie - miejskiej dżungli”.

 

sobota, 24 maja

g. 12.00

Stoisko Media Rodzina na Warszawskich Targach Książki, nr 14/H

Ilustrator na stoisku będzie podpisywał egzemplarze książek.

 

g. 15.00

Sala Rzym, WTK, panel „Czy róż straszniejszy jest niż zęby wilka” czyli o współczesnej ilustracji w książkach dla dzieci

Panel, zorganizowany przez Fundację Czasu Dzieci, w całości poświęcony będzie współczesnej ilustracji książkowej. Roberto Innocenti, jako gość specjalny, odpowie na pytania widzów i innych uczestników panelu, podzieli się z rozmówcami własnym spostrzeżeniami i uwagami.

Po wystąpieniu, ok. godziny 17.00 zapraszamy początkujących ilustratorów na indywidualne konsultacje z mistrzem Innocentim, podczas których artysta podzieli się swoim doświadczeniem. 

 

 Serdecznie zapraszamy!

Powiązane publikacje