Podsumowanie akcji Książkobus

Za nami kolejna edycja Książkobusu!

Bajkowy Książkobus to niekonwencjonalne przedsięwzięcie wydawnictwa Media Rodzina mające na celu krzewienie i promocję czytelnictwa, zwłaszcza wśród najmłodszych. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 31 maja, podczas wrocławskich Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY, a zakończyła 14 czerwca w Swarzędzu. Przez dwa tygodnie odwiedziliśmy ponad 20 miejscowości, a w każdej z nich dzieci z entuzjazmem witały nadjeżdżający pojazd i brały udział w przygotowanych atrakcjach. W zabawach zorganizowanych w Książkobusie wzięło udział kilka tysięcy dzieci.

 

W pierwszej części trasy, na południu Polski, odwiedziliśmy: Wrocław, Oleśnicę, Jaworzno, Katowice, Rudę Śląską, Dąbrowę Górniczą i Mysłowice. W Wielkopolsce natomiast nasz Książkobus zawitał do: Poznania, Szamotuł, Wronek, Krzyża Wielkopolskiego, Kościana, Leszna, Nowego Miasta n. Wartą, Śremu, Gostynia, Wągrowca, Chodzieży, Międzyrzecza, Skwierzyny i Swarzędza.

 

Do naszej akcji przyłączyło się w sumie 18 bibliotek, którym przekazaliśmy w darze ponad 10 tysięcy książek. Gospodarzami części akcji w wielkopolskich miejscowościach były księgarnie.

 

We wszystkich miejscowościach dzieci w świat książek wydawnictwa Media Rodzina wprowadzał animator, odpowiednio na tę okazję przebrany. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Książkobusu była twórczość Małgorzaty Strzałkowskiej, autorki niezliczonej ilości wierszyków i łamańców językowych. Właśnie ukazała się najnowsza książka poetki – Części mowy, czyli wierszowany samouczek nietypowy . W Książkobusie nie zabrakło również gier i zabaw związanych z innymi tytułami wydawnictwa.

 

Bardzo cieszy nas ogromna popularność Książkobusu, wciąż napływają do nas zaproszenia z różnych miejsc.

 

Poniżej – medialne echa wizyt Książkobusu w poszczególnych miejscowościach.

 

Swarzędz: http://www.lepszypoznan.pl/2014/06/13/ksiazkobus-przyjezdza-do-swarzedza.html

Wągrowiec: http://www.wagrowiec.eu/pl/aktualnosci/basniowy-ksiazkobus-w-wagrowcu1

Skwierzyna: http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140611/POWIAT08/140619946

Oleśnica: http://mojaolesnica.pl/article.php?id=11140

Dąbrowa Górnicza: http://www.wiadomoscizaglebia.pl/artykul/3069.html

Dąbrowa Górnicza: http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/artykul/ksiazkobus-dabrowa-gornicza-zapraszamy-do-zabaw-z-ksiazka-i,2303052,t,id.html

Ruda Śląska: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3463199,rynek-w-rudzie-slaskiej-jak-z-bajki-zdjecia,id,t.html?cookie=1

Ruda  Śląska: http://www.rudaslaska.pl/ruda-slaska/aktualnosci/2014/06/05/rynek_jak_z_bajki/

 

Partnerzy akcji: biblioteki miejskie w podanych miejscowościach oraz