Poznań: Media Rodzina na Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży

Serdecznie zapraszamy na spotkania i atrakcje przygotowane przez wydawnictwo Media Rodzina podczas marcowych Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży. W ciągu trzech dni imprezy na stoisku wydawnictwa będzie można nie tylko zdobyć autografy najlepszych autorów i ilustratorów literatury dziecięcej, ale także spotkać m.in. prawdziwego Piotrusia Pana i Kapitana Haka. A wieść niesie, że odwiedzi nas także sama Pani Prezydentowa Anna Komorowska!

Zapraszamy na stoisko nr 6 w pawilonie 8!

PIĄTEK 20 MARCA

Godz. 15.00-16.00 - Spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim i Marcinem Bruchnalskim

Stoisko Media Rodzina

Spotkanie z autorem i ilustratorem nowej serii dla dzieci: „Aniołki kota Cagliostro”. Tłumacz, poeta i pisarz Jarosław Mikołajewski oraz ilustrator Marcin Bruchnalski będą podpisywać dwie pierwsze książki cyklu: „Uśmiech Bambola” oraz „Szklane oczy”.

 

SOBOTA 21 MARCA

Godz. 11.00-15.00 - Bajkowy Tramwaj

Trasa: OGRODY - Przybyszewskiego - rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Bałtyk - Most Dworcowy (MTP) - Królowej Jadwigi - Strzelecka - pl. Wiosny Ludów - Podgórna - pl. Wolności - Fredry - Dąbrowskiego – OGRODY

Od kilku lat podczas Poznańskich Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży po Poznaniu kursuje Bajkowy Tramwaj dowożący rodziców z dziećmi na targi. Dotychczas zamieniony był m.in. w rekina z historii o Pinokiu, egzotyczną dżunglę z „Księgi dżungli” lub domek Baby Jagi z „Jasia i Małgosi”. W tym roku zaprosimy małych poznaniaków do Nibylandii – mitycznej krainy z „Piotrusia Pana”, w której wszystko jest możliwe. Najnowsze wydanie nieśmiertelnej opowieści o przygodach Piotrusia i trójki dzieci państwa Darlingów w serii Klasyka w nowych szatach – w znakomitym tłumaczeniu mistrza słowa Andrzeja Polkowskiego i z pięknymi ilustracjami Quentina Grébana – będzie miało swoją premierę właśnie na marcowych Targach.
Na pokładzie Tramwaju do Nibylandii czekają na wszystkich bajkowe atrakcje. Każdy będzie mógł zostać Indianinem w drużynie Piotrusia lub piratem w drużynie Haka, wziąć udział w magicznych zabawach i konkursach z nagrodami, a także oczywiście posłuchać baśniowych opowieści.
Kto się nie boi Kapitana Haka, tego zapraszamy na pokład!

Godziny odjazdów z wybranych przystanków na trasie:

OGRODY 11.00, 12.00, 13.00, 14.00
Most Dworcowy 11.12, 12.12, 13.12, 14.12
AWF 11.17, 12.17, 13.17, 14.17
Plac Wiosny Ludów 11.20, 12.20, 13.20, 14.20
Most Teatralny 11.28, 12.28, 13.28, 14.28
OGRODY 11.38, 12.38, 13.38, 14.38

 

Godz. 12.00-13.00 - Spotkanie z Wojciechem Widłakiem i Agnieszką Żelewską

Stoisko Media Rodzina

Zapraszamy na spotkanie z twórcą Pana Kuleczki i Wesołego Ryjka, którzy w ostatnich latach podbili serca małych czytelników. Książki o Ryjku podpisywać będzie także autorka ilustracji – Agnieszka Żelewska.

 

Godz. 13.00-14.00 - Spotkanie z Agnieszką Ginko i Ewą Poklewską-Koziełło

Stoisko Media Rodzina

„Tutlandia” doczekała się drugiej części – na Targach nie może więc zabraknąć spotkania z autorką i ilustratorką barwnych przygód Tutka i Tutki.

 

Godz. 14.00-15.00 - Spotkanie z Małgorzatą Pietrzyk i Emilią Dziubak

Stoisko Media Rodzina

Słoń, który się zamienił w czajnik, hipopotam czy który lubi chodzić w piżamie – to tylko niektórzy bohaterowie zabawnych, pełnych wdzięku wierszy, których zbiorek zatytułowany „Straszny sen słonia” będzie miał swoją premierę na Targach. Z czytelnikami spotkają się autorka i ilustratorka książki.

 

Godz. 14.30-15.30 - Warsztaty z Tutlandią

Powierzchnia warsztatowa nr 12 w pawilonie 8

Serdecznie zapraszamy dzieci na warsztaty plastyczne wokół książek z serii „Tutlandia”, które poprowadzą: autorka Agnieszka Ginko i ilustratorka Ewa Poklewska-Koziełło.

 

Godz. 15.30-16.30 - Warsztaty z Wesołym Ryjkiem

Powierzchnia warsztatowa nr 12 w pawilonie 8

Serdecznie zapraszamy dzieci na warsztaty plastyczne wokół książek z serii „Wesoły Ryjek”, które poprowadzi ilustratorka Agnieszka Żelewska.

 

 

NIEDZIELA 22 MARCA

Godz. 10.30 – 11.30 - Warsztaty majsterkowania z Findusem

Powierzchnia warsztatowa nr 12 w pawilonie 8

Warsztaty majsterkowania wokół nowej książki  „Rok z Findusem”. Znany z serii Svena Nordqvista sympatyczny kot Findus zaprasza do wspólnej zabawy i pokazuje, jak można zrobić coś z niczego. Wystarczy tylko się rozejrzeć!

 

Godz. 12.00-13.00 - Spotkanie z Małgorzatą Żółtaszek

Stoisko Media Rodzina

Autorka książki "Basałyk i Psotka idą do pracy" wydanej przez Poradnię K będzie podpisywać swoje książki na stoisku Media Rodzina. „Basałyk i Psotka idą do pracy” to książka do czytania i zabawy. Wyjaśnia dzieciom zagadki świata dorosłych i przynosi pomysły na bawienie się w różne zawody: lekarza, strażaka, fryzjerki a nawet pracownika korporacji.

 

Godz. 12.00-13.00 - Spotkanie panelowe "Sztuka przekładu"

Sala D, pawilon 7

Spotkanie z autorkami przekładów z cyklu "Klasyka w nowych szatach": prof. Elizą Pieciul-Karmińską oraz Bogusławą Sochańską.

***

Piotruś Pan i kapitan Hak

W niedzielę nasze stoisko odwiedzą kapitan Hak i Piotruś Pan. Każdy będzie mógł zrobić sobie z nimi zdjęcie, zapisać się do drużyny Indian lub piratów albo dowiedzieć się, jak to jest naprawdę żyć w Nibylandii.

Do zobaczenia!

Powiązane publikacje