"W kieszonce" po koreańsku!

Słynna autorka i ilustratorka książek, Iwona Chmielewska, odwiedziła Koreę w związku z wydaniem na tamtejszym rynku jej dwóch książek „O tych, którzy się rozwijali” i „W kieszonce”.

Prawa do nich zakupiło wydawnictwo Sakyejul, które wraz z Fundacją Muzeum Książki Dziecięcej w Pajubookcity zorganizowało autorce serię wykładów w mieście książek Paju oraz warsztaty w bibliotekach i muzeach w Seulu. Pajubookcity to miasto położone tuż przy granicy z Koreą Północną. Mieszczą się tam siedziby największych koreańskich wydawnictw, drukarnie, hurtownie książek, muzea, galerie i wszelkie instytucje związane z książką.

Codziennie na spotkania z Iwoną Chmielewską przyjeżdżało ponad 200 osób zainteresowanych różnymi związkami tekstu i obrazu, architekturą i otwartością książki, adresatem, interpretacjami i samym procesem tworzenia. Autorka jest niezwykle popularna w Korei – współpracując od 11 lat z sześcioma wydawnictwami wydała na tamtejszym rynku 22 książki! Najnowszą jest „Śpiew syreny” do tekstu Hwang Sun-Mi.