Rozpocznij wiosnę z Pompikiem!

Początek wiosny już za nami, ale pogoda za oknem na to w ogóle nie wskazuje. Dlatego, by obudzić  przyrodę do życia, potrzebujemy Waszej pomocy.

Żubr Pompik wraz ze swoją siostrą Polinką odkrywają budzącą się do życia przyrodę, przemierzają nieznane ścieżki w puszczy i poznają nowych przyjaciół. Już w najbliższą sobotę (2.04) dzieci wraz z rodzicami będą mogli do nich dołączyć i wziąć udział w Zaczytanym Poranku Rodzinnym, który odbędzie się w Kinie Muza o godzinie 11:00. Podczas niego dzieci będą mogły aktywnie wziąć udział w dyskusji na temat zjawisk zachodzących w przyrodzie, takich jak powstawanie deszczu, czy następowanie po sobie pór roku. Najmłodsi będą mogli wykazać się wiedzą dotyczącą odgłosów wydawanych przez zwierzęta, by później wykorzystać to do naśladowania wspomnianego wcześniej żubra, a także kukułki. Oprócz tego, dzieci zamienią się w prawdziwych tropicieli zwierząt, które postarają się wyśledzić wraz z prowadzącym, aby następnie je nakarmić.

To nie wszystkie atrakcje! Dzieci będą mogły także obejrzeć filmy o przyrodzie, przygotowane przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Na koniec został przygotowany także dodatek w postaci czytania fragmentów książki Tomasza Samojlika „Żubr Pompik. Zapach wiosny”.

Spotkanie dla dzieci od lat 3.

Całkowity koszt Zaczytanego Poranka Rodzinnego (warsztaty + filmy): 10 zł.

Serdecznie zapraszamy!

                                                                

 

Powiązane publikacje