Światowy Dzień Książki w Krakowie i Szczecinie

23 kwietnia to czas gdy możemy uczcić święto wszystkich książek, które umilają nam czas, uczą i wzbogacają wyobraźnię. Z tej okazji zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie autorskie oraz warsztaty.

Dzień rozpoczniemy od warsztatów na podstawie przygód bohaterów książki Agnieszki Ginko „Tutlandia.Niespodzianki”, które rozpoczną się o godzinie 12:00 w Księgarni Pod Globusem.
"Tutlandia" jest doceniania przez rodziców najmłodszych czytelników, ale zyskuje także najlepsze rekomendacje wśród samych dzieci. Książka urzeka swoją mądrością i autentycznością. Agnieszka Ginko nie kreuje świata, którego nie ma - jest to przestrzeń, w której dzieci na co dzień się poruszają, opowiada o problemach jakich doświadczają.

„Tutlandia. Niespodzianki” została doceniona na tegorocznych Targach Wydawców Katolickich, podczas których  otrzymała w kolejnej edycji Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2016 tytuł najlepszej książki dla dzieci.

https://www.facebook.com/events/1707925869447457/

Koszt: 15 zł

Zapisy: pr@liberglob.pl

Miejsce: Księgarnia Pod Globusem, ul. Długa 1, Kraków


Światowy Dzień Książki zostanie zwieńczony warsztatami z Jarosławem Mikołajewskim – autorem serii o kocie Cagliostro i jego kilku pomocnicach oraz ilustratorem Marcinem Bruchnalskim. Na to wydarzenie zaprasza Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza w Krakowie, które rozpocznie się o godzinie 14:00.

Uczestnicy nie będą mogli narzekać na nudę, swoją przygodę z kotem Cagliostro rozpoczną od podróży po włoskich miastach oraz Warszawie, co więcej będą mogli spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

W najnowszej części „Aniołki Cagliostro. Syreni śpiew” dziewczynki, przyzwyczajone do rozwiązywania zagadek detektywistycznych we Włoszech, tym razem zostają wezwane przez kota Cagliostro do... Warszawy. Z nowego zadania cieszy się Marta, licząc na to, że przy okazji pokaże swoim przyjaciółkom stolicę, z której jest dumna. Cagliostro przydziela im dość tajemniczo brzmiące zadanie: „A teraz siadajcie na murku i obserwujcie”.

https://www.facebook.com/events/1117886784951754/

Spotkanie dla dzieci od lat 7.

Wstęp wolny

Potwierdzenie uczestnictwa: bonobo@bo-no-bo-pl lub 500 183 033.

Miejsce: Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza, Mały Rynek 4, Kraków

Także Szczecin przygotował niespodziankę dla najmłodszych czytelników, którzy od dawna oczekiwali na najnowsze przygody Pana Kuleczki i jego podopiecznych.

23 kwietnia o godzinie 11:00 Księgarnia Kulturka z okazji Światowego Dnia Książki zaprasza na premierę nowej części ukochanej przez wszystkich serii o Panu Kuleczce, a mianowicie "Pan Kuleczka. Marzenia" Wojciecha Widłaka. W trakcie spotkania dzieci przeczytają fragmenty książki, dowiedzą się o czym marzy Pan Kuleczka oraz wykonają, wspólnie własne drzewo marzeń.

Od wydania ostatniej części książki dla dzieci „Pan Kuleczka. Radość” minęły już cztery lata, po których duet Wojciech Widłak oraz Elżbieta Wasiuczyńska powracają z kolejnymi przygodami ulubionych postaci najmłodszych czytelników. Pan Kuleczka, kaczka Katastrofa, pies Pypeć oraz mucha Bzyk-Bzyk tworzą wyjątkową grupę przyjaciół, którzy uczą oraz bawią najmłodszych czytelników.


Wstęp wolny

Wiek: 3+

Zapisy: ksiegarnia@kulturka.net.pl lub tel. 511770912

Miejsce: Księgarnia Kulturka, Modra 118, Szczecin

Nie zwlekajcie zatem i rezerwujcie czas w sobotę, by spędzić czas z bohaterami książek naszego wydawnictwa.Powiązane publikacje