Secesja pod Czarnym Kotem

Wydawnictwo Media Rodzina i Winiarnia Pod Czarnym Kotem serdecznie zapraszają na spotkanie wokół albumu "Secesja w Poznaniu" w środę 27 lipca o godz. 19.

Gośmi będą: prof. Jan Skuratowicz, Magdalena Adamczewska i Piotr Walichnowski (autorzy książki „Secesja w Poznaniu”) oraz: Jakub Głaz - krytyk architektury.

Od kilku lat widać coraz silniejsze zainteresowanie architekturą i urbanistyką. Sposoby opowiadania o obu tych dziedzinach są rożne: od bezrefleksyjnych zachwytów, przez akademickie opracowania po miażdżącą krytykę. Łatwo zauważyć, że dopiero uczymy się pisać i rozmawiać o dziedzinach, które przez wiele lat nie były przedmiotem rzeczowych dyskusji i rozmów. Jak pisać o architekturze i ją pokazywać? Jakie powinny być proporcje między obrazem a opisem? Jak opowiadać o architekturze dawnej, a jak o współczesnej? Te pytania padną podczas rozmowy wokół książki „Secesja w Poznaniu” – bogato ilustrowanym kompendium wiedzy o secesyjnych budynkach, ich autorach i epoce, w której tworzyli.

Zapraszamy w środę o godz. 19 do Winiarni (ul. Wolsztyńska 1, wejście od Marcelińskiej). Wstęp wolny. Na spotkaniu książka w promocyjnej cenie!