Małgorzata Warda i jej „5 sekund do Io” nagrodzone!

Z przyjemnością i dumą donosimy, że powieść dla młodzieży “5 sekund do Io” autorstwa cenionej i nagradzanej Małgorzaty Wardy otrzymała prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie literackie White Ravens 2016 i znalazła się wśród książek roku 2016 polecanych przez Internationale Jugendbibliothek – Międzynarodową Bibliotekę Książek dla Młodzieży.

Co roku Internationale Jugendbibliothek nagradza tytułem Białego Kruka zaledwie dwieście tytułów z sześćdziesięciu krajów. W ubiegłym roku książka została doceniona przez polską sekcję IBBY i została wybrana Książką Roku 2015 w kategorii literackiej.

Warto przypomnieć, że ta ważna powieść dla młodzieży opowiada o tym, jakie zagrożenia płyną z maratonów gier, jak niebezpieczna jest anonimowość w Internecie, z jakimi problemami borykają się dzieci mieszkające w rodzinach zastępczych, pogotowiach opiekuńczych i domach dziecka. Powieść charakteryzuje wartka akcja i ciekawe postaci, czyniąc z niej dającą do myślenia lekturę nie tylko dla nastolatków, ale również dla ich rodziców.

Autorce gratulujemy, a wszystkim, którzy jeszcze nie sięgnęli do powieści, serdecznie polecamy!

Powiązane publikacje