Popołudnie z twórcami "Pana Kuleczki"

Wydawnictwo Media Rodzina i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zapraszają na spotkanie z Elżbietą Wasiuczyńską i Wojciechem Widłakiem.

Przygody Pana Kuleczki i trójki jego przyjaciół od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych czytelników. Oprócz mądrych, pouczających oraz zabawnych historii pisanych przez Wojciecha Widłaka, dzieci mają okazję podziwiać wyjątkowe wizerunki postaci tworzone przez Elżbietę Wasiuczyńską. Chyba nikt nie wyobraża się Pana Kuleczki inaczej niż jako eleganckiego Pana w gustownym kapelusiku i z kolorową muszką pod szyją.

15 listopada będzie doskonałą okazją do spotkania się z autorami serii o Panu Kuleczce w Poznaniu. W tym dniu na dzieci oraz dorosłych czekają dwa wydarzenia, w których będą mogli uczestniczyć.
Pierwszym z nich jest warsztat przygotowany dla nauczycieli, w którym udział weźmie Wojciech Widłak. Autor przybliży pedagogom, w jaki sposób można wykorzystać książeczki o Panu Kuleczce i jego podopiecznych w edukacji przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. W przypadku tego warsztatu zapisy odbywają się na stronie: https://www.odnpoznan.pl/produkt,pl,konferencje,255.html. Spotkanie odbędzie się na Scenie Nowej CK Zamek o godzinie 15.00, a jego zakończenie planowane jest na 16.00.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/337008306659376/

 

O godzinie 17.30 zapraszamy rodziców razem z dziećmi na spotkanie z Wojciechem Widłakiem i Elżbietą Wasiuczyńską. Spotkanie z nimi  poprowadzi Martyna Nicińska, a dzieci będą miały możliwość wziąć udział w loterii, w której do wygrania będą egzemplarze książek z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej oraz koszulki Zamku z Książek. Spotkanie rozpocznie się o 17.30 w sali 102 i potrwa do godziny 19.30.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1774859896097887/

 

O tej samej porze odbędzie się otwarcie wystawy z pracami Elżbiety Wasiuczyńskiej. Uczestnicy będą mogli podziwiać prace ilustratorki nie tylko z popularnej serii o Panu Kuleczce czy „Baśni polskich. Cudowna studzienka”, ale także z najnowszych tytułów wydanych przez wydawnictwo Media Rodzina, takich jak „Kot ty jesteś?” oraz „Spacerkiem przez rok”. Prace będzie można podziwiać do 11 grudnia w godzinach 12.00-20.00 w salach 102-103.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/150352792100760/

 

Do zobaczenia!