Poznań: Książę Szaranek w Bibliotece Raczyńskich

„Dobrze się widzi aby sercym. To co jezd nojwożniejsze, jezd do ócz nie do zobaczynio.”

Wydawnictwo Media Rodzina razem z Biblioteką Raczyńskich zapraszają na wyjątkowe spotkanie wokół książki Książę Szaranek, czyli Małego Księcia Antoine de Saint-Exupery’ego przetłumaczonego przez Juliusza Kubla na gwarę wielkopolską.

Spotkanie dedykowane jest miłośnikom gwary poznańskiej oraz osobom, którym opowieść o Małym Księciu towarzyszy od najmłodszych lat, nie tracąc przy tym na aktualności. To także doskonała okazja do zapoznania dzieci z klasyką światowej literatury, która, jak się okazuje, niejedno ma oblicze.

Zapraszamy 3 grudnia (sobota) o godzinie 11.00 do sali 1 w Bibliotece Raczyńskich (pl. Wolności 19). Spotkanie rozpocznie się rozmową z Juliuszem Kublem, znawcą i miłośnikiem gwary poznańskiej, który odpowiedzialny jest za tłumaczenie Księcia Szaranka. Uczestnicy usłyszą między innymi o szczegółach powstania książki, a także posłuchają fragmentów czytanych przez samego tłumacza. Ponadto Juliusz Kubel poprowadzi warsztaty, podczas których każdy będzie mógł spróbować swoich sił w zetknięciu z gwarą. Dla młodszych uczestników przewidziane są zajęcia zatytułowane Książę Szaranek w Poznaniu.

Podczas spotkania będzie również możliwość zakupienia książki w promocyjnej cenie.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Powiązane publikacje