Poznań: zapraszamy na targi Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców

Jak co roku wiosenny sezon targowy rozpoczyna się od targów Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców w Poznaniu, które tym razem odbędą się w dniach 24-26 marca. Zapraszamy na nasze stoisko nr 18 w pawilonie 7, na którym jak zwykle moc atrakcji (nie tylko) dla najmłodszych!

Specjalnie na tę okazję oprócz znanych i lubianych tytułów przygotowaliśmy wspaniałe nowości: miłośników kotów, podróży i pięknych książek na pewno zaciekawi Alojzy@kot_w_podróży.com.pl, a młodych fanów Kici Koci na pewno ucieszy wiadomość, że dostępne będą nowe przygody popularnej kotki: Kicia Kocia na rowerze oraz Kicia Kocia majsterkuje a także propozycja dla najmłodszych – Kicia Kocia i Nunuś. W kąpieli.

Również nieco starsi czytelnicy mogą zacierać ręce: na tragach królować będą trzeci tom bestsellerowej trylogii Silver, która szturmem zdobyła serca nastolatek oraz podręczniki z Hogwartu: Baśnie barda Beedle’a, Quidditch przez wieki oraz Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, czyli kolejne tytuły ze świata Harry’ego Pottera.

Targi to jednak nie tylko książki – to też spotkania z naszymi znakomitymi Autorami, na które serdecznie zapraszamy:

Piątek 24 marca

godzina 15.00 – spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską, autorką m.in. nominowanej w tegorocznym konkursie Przecinek i Kropka książki „Tru”

godzina 16.00 - spotkanie z Małgorzatą Strzałkowską, autorką książek „łamiących języki” i ubiegłorocznej „Spacerkiem przez rok”

 

Sobota 25 marca

godzina 11.00 – warsztaty z dziećmi ilustratorki „Alojzego kota w podróży” oraz „Wesołego Ryjka” Agnieszki Żelewskiej

godzina 11.00 – spotkanie z Emilią Dziubak, ilustratorką m.in. nominowanej w tegorocznym konkursie Przecinek i Kropka książki „Tru”

godzina 13.00 – spotkanie z autorem „Pana Kuleczki” i "Wesołego Ryjka” Wojciechem Widłakiem oraz ilustratorkami obu książek: Elżbietą Wasiuczyńską i Agnieszką Żelewską

godzina 15.00 – spotkanie z autorką „Kici Koci” Anitą Głowińską

 

To nie koniec atrakcji! Zapraszamy również na warsztaty i zajęcia dla dzieci w sobotę w godzinach 13.00-18.00:

13:00 - 14:45 Kocie orgiami. (Kicia Kocia, Alojzy oraz Findus  zapraszają na wyklejanie kotów oraz ich przyjaciół z kolorowych kółek).

15:00 - 16:30 Rowerowe ścieżki Kastora i Kici Koci. (Dowiemy się, jak załatać dętkę, napompujemy koło, zrobimy kilka ósemek...  Razem na pewno coś zmajstrujemy) .

16:45 - 18:00 Dla nieco starszych –  ozdabianie smoczych  jaj (bawimy się m.in.  pianką, wełną, klejem, guzikami i pisakami).  Dla chętnych quiz z wiedzy o Harry Potterze.

 

W ramach Salonu Ilustratorów zachęcamy również do podziwiania wystawy autorstwa Elżbiety Wasiuczyńskiej, znanej krakowskiej graficzki, autorki m.in. ilustracji do „Pana Kuleczki”. Na wystawie będą prezentowane m.in. piękne wyszywane koty z książki „Kot ty jesteś”.

 

Do zobaczenia!

Powiązane publikacje