Nagroda dla "Tru"

Opowieść dla dzieci pt. „Tru” autorstwa Barbary Kosmowskiej z ilustracjami Emilii Dziubak zwyciężyła w kategorii Najlepsza Książka Dziecięca konkursu Przecinek i Kropka za rok 2016. Podczas I Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka w Warszawie obie autorki otrzymały nagrodę, która jest tym cenniejsza, iż głosy na ten tytuł oddawali sami czytelnicy w internetowym głosowaniu.

Barbara Kosmowska i Emilia Dziubak to duet idealny. Każda z nich perfekcyjna jest w swojej sztuce, co zaowocowało tak dużą popularnością ich wspólnej książki. Pochodząca z Bytowa pisarka jest autorką kilkunastu powieści, a także laureatką prestiżowych nagród za twórczość dla dzieci i dorosłych (m.in. za „Teren prywatny” oraz „Bubę”). Emilia Dziubak jest absolwentką poznańskiej ASP, zajmuje się ilustracją książkową i prasową, współpracuje z czasopismami dla dorosłych i dzieci.

„Tru” opowiada o losach małego zajączka, który mieszka z mamą i rodzeństwem w Koniczynach Dolnych. Pomysłowy i przedsiębiorczy zajączek udowadnia, że nie jest zwykłym szarakiem, a kimś wyjątkowym i nadzwyczajnym. „Tru” to opowieść o tolerancji, marzeniach i bezinteresownej pomocy.