Lipiec z księgarnią "z Bajki"

Najbliższe dwa miesiące będą dla dzieci czasem błogiego lenistwa, korzystania z gorących promieni słońca i odpoczywania od szkolnych obowiązków. Na ten czas absolutnie nie porzucamy literatury i proponujemy najmłodszym czytelnikom szereg warsztatów w poznańskiej księgarni „z Bajki”.

Pierwszy miesiąc wakacji jest wypełniony wspaniałymi warsztatami z wieloma postaciami naszych książek. Najbliższe spotkanie odbędzie się już 4 lipca o godzinie 11.00, a poświęcone będzie bohaterowi książki autorstwa Wojciecha Widłaka – Wesołemu Ryjkowi. Całe warsztaty noszą tytuł „Wesoły Ryjek na wakacjach” i jak zapewniają organizatorzy, wszyscy uczestnicy obowiązkowo dołączą do wspólnej zabawy z Wesołym Ryjkiem, poczują promienie letniego słońca i  doświadczą cudowności w codzienności.

Przekonajcie się co kryje się za tą tajemniczą zapowiedzią i odwiedźcie księgarnię „z Bajki” w najbliższy wtorek.

Poniżej plan warsztatów na lipiec:

18 lipca, godz. 11.00 Kicia Kocia – w kocim świecie jest tak samo jak u dzieci! Kici Koci nie trzeba nikomu przedstawiać. Rezolutna, pełna energii i ciekawości do otaczającego ją świata mała kotka, podbiła serca najmłodszych dzieci i na stałe zagościła w ich biblioteczce. Kicia Kocia była strażakiem, jeździła już na rowerze, odwiedziła też basen. A to tylko część jej przygód. Warsztaty z Kicią Kocią są gwarancją świetnej zabawy!

20 lipca, godz. 16.30 Baśnie barda Beedle’a  –  To spotkanie dla młodych czarodziejów. Baśnie barda Beedle’a to zbiór pełen magii, poruszających opowieści, które wzruszają, bawią, a czasem przerażają i wywołują dreszcz lęku przed śmiercią. Przełożone z run antycznych przez Hermionę Granger i opatrzone obszernym komentarzem Albusa Dumbledore’a, to przepiękne wydanie nadaje nowy blask klasycznym baśniom dla młodych czytelników.

25 lipca, godz. 11.00 Pettson i Findus na biwaku – Chyba nie ma drugiej takiej dwójki! Kot Findus i jego opiekun Pettson są najlepszymi przyjaciółmi, każdy z nich ma wiele pomysłów na spędzanie wspólnego czasu. Szczególnie Findus daje czasami popalić Pettsonowi, na przykład wymyślając zabawę, w której poczciwy staruszek musi szukać ukrytych przez Findusa przedmiotów. Chyba nie trzeba bardziej zachęcać. Ta dwójka nie pozwoli nudzić się dzieciom.