Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

MEDIA RODZINA WYDA W POLSCE

EDYCJĘ KSIĄŻKOWĄ SCENARIUSZA

FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA: ZBRODNIE GRINDELWALDA

 

Pierwszy kwartał 2019 r., oprawa twarda PLN 39,00, e-book PLN 29,00

 

Z radością ogłaszamy, że w ramach nowego programu wydawniczego obejmującego książki J.K. Rowling ze świata czarodziejów w pierwszym kwartale 2019 r. wyda polską edycję książkową oraz e-book oryginalnego scenariusza filmu pt. Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Polska premiera filmu wyprodukowanego przez Warner Bros. Pictures odbędzie się 16 listopada 2018.

 

Nawiązując do wydarzeń, które ukształtowały świat czarodziejów, fabuła scenariusza, doskonale znana fanom książek o Harrym Potterze, z pewnością przemówi do każdego kinomana i czytelnika. W pierwszym – z cyklu pięciu – filmie pt. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć akcja toczy się w Nowym Jorku. W drugim –przenosi się z Nowego Jorku do Paryża.

 

Film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć kończy się tym, jak Newt Skamander w Nowym Jorku pomaga zdemaskować i schwytać osławionego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Ten spełnia swą groźbę i ucieka, postanawiając zgromadzić nowych zwolenników swojej sprawy — wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty.

 

Aby pokrzyżować plany Grindelwalda, Albus Dumbledore poprosi o pomoc byłego ucznia, Newta, który podejmie się schwytania czarnoksiężnika nieświadom niebezpieczeństw, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć. Misja stanie się sprawdzianem miłości i lojalności w coraz bardziej podzielonym świecie czarodziejów.

 

Scenariusz wydany w postaci książkowej będzie stanowić pełną wersję scenariusza filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda autorstwa J.K. Rowling, z podaniem obsady oraz ekipy postaci i magicznych stworzeń znanych z poprzedniej części, jak również zupełnie nowych.

 

Nota od Wydawcy:

Ponownie czujemy się zaszczyceni, że powierzono nam wydanie w Polsce oryginalnego scenariusza autorstwa J.K. Rowling pt. Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Każda nowa publikacja ze świata czarodziejów jest niecierpliwie wyczekiwana przez polskich fanów, a Autorka, która doskonale sprawdziła się w roli scenarzystki, gwarantuje Czytelnikom wiele niezapomnianych wrażeń. Świadomi ogromnego zainteresowania filmem w Polsce i na świecie, zapewniamy, że scenariusz będzie doskonałym uzupełnieniem bestsellerowej serii.

 

 

Okładka i projekt wnętrza scenariusza Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda są autorstwa MinaLima, duetu projektantów, którzy pracują przy wszystkich produkcjach z serii o Harrym Potterze i fantastycznych zwierzętach. Inspiracją do stworzenia okładki niniejszej książki jest projekt pierwszego scenariusza Fantastycznych zwierząt oraz tak, jak poprzednio, opisane w niej magiczne stworzenia, a także motywy zdobnicze nawiązujące do fabuły.

 

 

O filmie:

 

Sceny do filmu kręcono na terenie studia Warner Bros. Leavesden, w którym przez dziesięć lat produkowano filmy o Harrym Potterze. Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda to druga z produkcji, do których scenariusz napisała J.K. Rowling, a reżyserii, podobnie jak czterech ostatnich filmów z serii o Harrym Potterze, podjął się David Yates.

Wśród aktorów, których zobaczymy na ekranie, są Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol, Ezra Miller, Zoë Kravitz, Callum Turner, Claudia Kim, William Nadylam, Kevin Guthrie, Carmen Ejogo, Poppy Corby-Tuech, a także Jude Law i Johnny Depp.

Producentami filmu zostali David Heyman, J.K. Rowling, Steve Kloves i Lionel Wigram, a jego współprodukcji podjęli się Tim Lewis, Neil Blair, Rick Senat i Danny Cohen.

 

Film, którego polską premierę zaplanowano na 16 listopada 2018, będzie wyświetlany w wersji 2D i 3D w kinach w systemie IMAX przez Warner Bros. Pictures, spółkę należącą do Warner Bros. Entertainment Company.

 

 

Informacje dla prasy:

 

1. Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda, oryginalny scenariusz autorstwa J.K. Rowling ukaże się nakładem wydawnictwa Media Rodzina w cenie 39,00 zł (oprawa twarda) i 29,00 zł (e-book) w pierwszym kwartale 2019 roku.

 

2. J.K. Rowling jest autorką siedmiotomowej, bestsellerowej serii o Harrym Potterze wydanej w latach 1997-2007, sprzedanej na całym świecie w nakładzie ponad 500 milionów egzemplarzy, dostępnej w ponad 200 krajach, przetłumaczonej na ponad 80 języków, na podstawie których nakręcono osiem bijących rekordy oglądalności filmów. 

 

Autorka napisała również i przekazała na cele charytatywne trzy książki towarzyszące serii: Quidditch przez wieki i Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć dla fundacji Comic Relief oraz Baśnie Barda Beedle’a dla dziecięcej fundacji Lumos.

 

W 2012 roku ruszyła należąca do autorki strona Pottermore, cyfrowy świat rozrywki i firma e-commerce, dzięki której fani z całego świata mają dostęp do nowych opowiadań J.K. Rowling oraz mogą w sposób interaktywny zaznać przygód w świecie czarodziejów.

 

Pierwsza powieść J.K. Rowling dla dorosłych Trafny wybór ukazała się drukiem we wrześniu 2012 i została przeniesiona na ekran przez telewizję BBC w 2015 roku. Powieści kryminalne jej autorstwa napisane pod pseudonimem Robert Galbraith ukazały się w Polsce w 2013 (Wołanie kukułki), 2014 (Jedwabnik) i 2016 (Żniwa zła) i zostały wyprodukowane przez telewizję BBC One we współprodukcji z Brontë Film and Television. 

 

Przemowa J.K. Rowling wygłoszona w 2008 roku do absolwentów Uniwersytetu Harvarda ukazała się po raz pierwszy w formie książkowej w języku polskim w 2017 roku pt. Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni. Wpływy ze sprzedaży książki J.K. Rowling przekazała organizacji charytatywnej Lumos Foundation oraz Uniwersytetowi Harvarda.

 

J.K. Rowling, wraz z Johnem Tiffanym i Jackiem Thorne’em, napisała również sztukę teatralną ze świata Harry’ego Pottera pt. Harry Potter i przeklęte dziecko. Część pierwsza i druga. Sztukę można oglądać w Palace Theatre na londyńskim West Endzie oraz w The Lyric Theatre na Broadwayu. 

 

Specjalne wydanie scenariusza spektaklu pt. Harry Potter i przeklęte dziecko. Część pierwsza i druga ukazało się w Polsce 22 października 2016.

 

3. Pottermore Publishing to światowy cyfrowy wydawca e-booków i audiobooków z serii Harry Potter i Fantastyczne zwierzęta, jak również innych cyfrowych publikacji dotyczących świata czarodziejów. Pottermore jest pionierem w innowacyjnym publishingu cyfrowym, a jego celem jest gromadzenie wokół siebie fanów Harry’ego Pottera, wspólne świętowanie i wędrówka po wirtualnym świecie przez wszystkie książki z serii, począwszy od fabuły pierwszej książki o chłopcu, który przeżył.

 

4. J.K. Rowling nie będzie udzielała wywiadów i nie będzie brała udziału w imprezach promujących książkę.

 

 

Kontakt dla prasy w wydawnictwie Media Rodzina:

Eliza Wandtke: eliza.wandtke@mediarodzina.pl

 

Kontakt dla prasy w Pottermore:

USA

Howard Polskin: howard.polskin@team.pottermore.com

 

Zjednoczone Królestwo

Rebecca Salt: Rebecca@stonehillsalt.co.uk

Mark Hutchinson: mark@markhutchinsonmanagement.co.uk

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

Marta Mleczak

 

Media Rodzina

ul. Pasieka 24, 61-657 Poznań

tel. 61 827 08 77

 

 

Powiązane publikacje