Rabka-Zdrój: cykl spotkań "Jemy borówki na polu"

W dniach 23-24 sierpnia 2019 w Rabce-Zdroju odbędzie się cykl spotkań: „Jemy borówki na polu, czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim”.

Proponowane w ramach projektu spotkania poprowadzą najwybitniejsi w kraju specjaliści, którzy nie tylko świetnie znają się na języku, ale także potrafią o nim fascynująco mówić i świetnie się nim bawić. Prowadzone przez nich warsztaty mogą być nie tylko wspaniałą wakacyjną przygodą dla uczestników, ale także inspiracją dla rodziców, dziadków, nauczycieli do samodzielnego prowadzenia podobnych zajęć w przyszłości.

Do Rabki przyjadą wybitni językoznawcy, autorzy książek popularyzujących poprawną polszczyznę: Agata Hącia, Agnieszka Frączek z Uniwersytetu Warszawskiego, Artur Czesak i Małgorzata Majkowska z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wspomoże ich Małgorzata Wójtowicz-Wierzbicka, etnograf z rabczańskiego muzeum im. Orkana. Przyjedzie też dr hab. Aneta Załazińska, kierująca Katedrą Retoryki na Wydziale Polonistyki UJ. Zjawią się tłumaczki: Silvia Bruni i Barbara Gawryluk.

Zwieńczeniem projektu będzie spektakl „Mały Książę”, w adaptacji i reżyserii Filipa Bochenka (sobota 24 sierpnia o godz. 19.00, teatr„Rabcio”). Przed spektaklem będziemy mieli możliwość posłuchania fragmentów powieści w tłumaczeniu na języki (przedpremierowo!) góralski i śląski w wykonaniu tłumaczy: Stanisławy Trebuni-Staszel i Grzegorza Kulika.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest wolny, jedynie na spektakl obowiązują bezpłatne wejściówki (do pobrania w bibliotece w Rabce-Zdroju, w godzinach otwarcia lub bezpośrednio przed spektaklem – o ile zostaną wolne miejsca.

Dokładny program spotkań i sylwetki ekspertów znajdują się na stronie www.jemyborowkinapolu.pl i w załączniku poniżej.

 

Załączone pliki

Powiązane publikacje

  • Mały Princ

    Antoine de Saint-Exupery
    oprawa twarda
    22.50 zł25.00 zł