"Ach te baby"

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że niebawem premierę będzie miała książka artystyczna “Ach te baby” Józefa Wilkonia. Tytuł ukaże się w limitowanej edycji kolekcjonerskiej liczącej sto egzemplarzy. Zawiera wysokiej jakości reprodukcje aktów kobiecych, które powstały przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Malując palcem na tablecie, Autor stworzył imponujący zbiór obrazów ukazujących piękno kobiecego ciała. Każdy egzemplarz książki jest numerowany i sygnowany ręcznie przez Artystę. Zawiera dodatkowo jedną oryginalną grafikę kolekcjonerską w specjalnym etui.

Główną inspiracją projektu jest postać samego Józefa Wilkonia – wybitnego artysty, który zaskakuje odbiorców i rozkochuje w swojej twórczości coraz to nowe pokolenia miłośników sztuki. Wilkoń powraca do aktu po ponad sześćdziesięciu latach, zawierając w publikowanej serii obrazów całe swoje twórcze doświadczenie.

"Jest w akcie kobiecym coś szczególnego. Jest w tym jakieś subtelne, bardzo bogate, osobliwe piękno. Najlepszy dowód, że jest, skoro najwięksi się do tego brali." - mówi sam autor.

Premiera książki: 13 października

Dystrybucję książek prowadzi Galeria Limited Edition z siedzibą w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 31. Kontakt: biuro@limitededition.pl tel. 48 502 381 176


Drugie wydanie, adresowane do szerokiego kręgu odbiorców,  będzie mieć swoją inaugurację  w lutym 2020 r. z okazji 90. urodzin Artysty.