Selfie na Pokątnej!

SELFIE NA POKĄTNEJ. Magiczny świat Harry’ego Pottera

Zajrzyj do świata ilustrowanego „Harry’ego Pottera” i poczuj, jak magia przenika rzeczywistość. Zapraszamy na pamiątkowe zdjęcie na ulicy Pokątnej w Warszawie!

Jeśli od zawsze marzyliście, by wejść do świata magii, teraz macie ku temu niepowtarzalną okazję. W dniach 18-22 maja na Warszawskie Targi Książka (Stadion Narodowy) zawita wielkoformatowa wystawa, której głównym punktem jest niemal 14-metrowa, przestrzenna ekspozycja ulicy Pokątnej.

Historię o Harrym Potterze, chłopcu sierocie wychowywanym przez okrutnych krewnych, który w dniu swoich jedenastych urodzin odkrywa, że jest czarodziejem, zna niemal każdy. Po piętnastu latach od pierwszego wydania, „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” ukazał się w wyjątkowej ilustrowanej wersji, która zachwyciła zarówno „starych” potteromaniaków, jak i nowych czytelników. Tę długo oczekiwaną edycję zilustrował Jim Kay, zdobywca Kate Greenway Medal. Autor szaty graficznej zdradził, że każdej ilustracji nie mógł poświęcić więcej niż kilka dni, bo musiał ich stworzyć ponad 100 (ilustrowana jest każda strona książki!). Kay szukał inspiracji wśród ludzi i miejsc, które dobrze zna. Postać Hermiony na przykład wzorowana jest na jego siostrzenicy! Pierwszy tom przygód Harry’ego w wersji ilustrowanej miał premierę 6 października 2015 r. Kolejne części opowieści będą ukazywać się co roku w październiku.

Na wystawę „Magiczny świat Harry’ego Pottera” składają się ilustracje Jima Kaya z pierwszego tomu. Wystawa ma nietypową formę kolistych ścian, dających iluzję przestrzeni. Ilustracje z książki zostały wydrukowane w dużym powiększeniu, co daje niepowtarzalną okazję do pamiątkowego zdjęcia np. pod jednym ze sklepów na Pokątnej czyli też „selfie” z górskim trollem. Instalacji towarzyszą kostki-siedziska z pianki, z których można układać wizerunki bohaterów książki. Wystawę można oglądać od 18 do 22 maja w sali A Warszawskich Targów Książki (Stadion Narodowy, sala zabaw dla dzieci, poziom -1).

Powiązane publikacje