Harry Potter i Przeklęte Dziecko

Harry Potter i Przeklęte Dziecko - komunikat prasowy

 

MEDIA RODZINA WYDA W POLSCE EDYCJĘ KSIĄŻKOWĄ SCENARIUSZA HARRY POTTER I PRZEKLĘTE DZIECKO, CZĘŚĆ PIERWSZA I DRUGA!

MEDIA RODZINA  wyda po polsku edycję książkową scenariusza spektaklu pt. Harry Potter i Przeklęte Dziecko Część Pierwsza i Druga, który niebawem wejdzie na deski londyńskiej sceny. Będzie to nowa historia autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego, w adaptacji scenicznej Jacka Thorne’a.

Specjalna edycja scenariusza ukaże się w październiku 2016. Wtedy miłośnicy serii, którzy nie będą mogli obejrzeć londyńskiego spektaklu, otrzymają epicką, ósmą część przygód Harry’ego Pottera w formie książkowej.

Polski e-book zostanie wydany przez Pottermore, który jest globalnym wydawcą cyfrowym książek o Harrym Potterze oraz innych publikacji autorstwa J.K. Rowling ze świata czarodziejów. Wydanie drukowane ukaże się nakładem wydawnictwa Media Rodzina.

Nota od Wydawcy:

Czujemy się zaszczyceni, że powierzono nam wydanie w Polsce Harry’ego Pottera i Przeklętego Dziecka. Liczba dotąd sprzedanych w Polsce egzemplarzy cyklu o Harrym Potterze i stale rosnące grono jego fanów dowodzą, że losy bohatera stały się bliskie zarówno jego rówieśnikom, jak i nowym pokoleniom czytelników.

O książce i spektaklu:

 Ósma historia. Dziewiętnaście lat później.

Harry Potter i Przeklęte Dziecko Część Pierwsza i Druga, nowa historia autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego, w adaptacji scenicznej Jacka Thorne’a, to pierwsza autoryzowana sztuka teatralna ze świata Harry’ego Pottera.  Światowa premiera spektaklu odbędzie się na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016.

Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym.

Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem.  Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

Informacje dla dziennikarzy:

W terminie późniejszym planowane jest wydanie edycji poszerzonej scenariusza Harry Potter i Przeklęte Dziecko Część Pierwsza i Druga.

J.K. Rowling jest autorką siedmiotomowej, bestsellerowej serii  o Harrym Potterze wydanej
w latach 1997 - 2007, sprzedanej na świecie w nakładzie ponad 450 milionów egzemplarzy,  dostępnej w ponad 200  krajach, przetłumaczonej na 79 języków, na podstawie której nakręcono osiem  filmów, które pobiły rekordy oglądalności. Napisała również, i przekazała na cele charytatywne, trzy książki towarzyszące serii: Quidditch przez wieki i Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć dla fundacji Comic Relief oraz Baśnie Barda Beedle’a dla dziecięcej fundacji Lumos.  W 2012 roku ruszyła należąca do autorki strona Pottermore,  cyfrowy świat rozrywki i firma e-commerce, dzięki której fani z całego świata mają dostęp do nowych opowiadań J.K. Rowling oraz mogą w sposób interaktywny zaznać przygód w świecie czarodziejów. Poza napisaniem, wraz z Johnem Tiffanym i Jackiem Thorne’em, nowej części Harry Potter i Przeklęte Dziecko Część Pierwsza i Druga w adaptacji scenicznej Jacka Thorne’a, J.K. Rowling zadebiutowała jako scenarzystka filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Film, którego premiera planowana jest na listopad 2016, uzupełnia wiedzę o świecie czarodziejów.

W oczekiwaniu na edycję książkową scenariusza Harry Potter i Przeklęte Dziecko Część Pierwsza i Druga, zachęcamy do ponownej lektury poprzednich siedmiu książek o Harrym Potterze wydanych nakładem wydawnictwa Media Rodzina. Cyfrowe audiobooki pierwszych siedmiu tomów będą wkrótce dostępne w serwisie Audioteka.pl.

Kontakt dla prasy w wydawnictwie Media Rodzina:

Eliza Wandtke: eliza.wandtke@mediarodzina.pl

Kontakt dla prasy w Pottermore:

USA

Howard Polskin: howard.polskin@team.pottermore.com

Zjednoczone Królestwo

Rebecca Salt: Rebecca@stonehillsalt.co.uk

Mark Hutchinson: mark@markhutchinsonmanagement.co.uk